Aşk Acısı

Aşk acısı nedir? aşk acısından kurtulmak için nasıl bir yol izlenmelidir? Bu makalemde sizlere aşk acıları ile ilgili kısa bir açıklama yapma ihtiyacı duydum. Kuşkusuz aşk; insanların yaşarlarken başlarına gelebilecek en güzel özel duygulardan biridir. Aşık insan adeta bulutların üstündedir. Aşık olmak gerçekten bir erdemdir. Çünkü aşkı tanımayan onunla bütün olamayan insanların hayatlarında aslında çok büyük bir değer eksik kalmış sayılır.

Aşk insana yaşam enerjisi verir. Bazen de aşk karşılıksız kaldığı durumlarda aşık olan kişinin tüm yaşam enerjisini almaya başlar. İşte aşkın karşılıksız kalması halinde yaşanan bu acıya aşk acısı diyoruz. Sevgi ve nefret aynı madalyonun iki yarısıdır, tıpkı aşk ve aşk acısının iki yarısı olduğu gibi.

Aşk ve aşk acısı ince bir çizgidir ve bu çizgi üzerinde daima dik yürümek gerçekten zordur. Yaşanılan aşkın sonsuz güzellik ve huzur vermesi için her iki insanında büyük bir çaba göstermesi gerekir. Aşk egodan uzak olmalıdır. Ego bir kere devreye girerse o andan itibaren aşk olgusu yavaş yavaş körelmeye ve yok olmaya başlar. Anlayış ve olgunluk aşkın en güzel ilacıdır. İnsanlar birbirlerine karşı yaşadıkları aşklarında olgun ve anlayışlı olsalardı herhalde hiç bir çift ayrılmazdı. Ama maalesef günümüz insanı bu anlayıştan uzak yaşadığı için yaşanılan aşkların değerleri ortadadır.

Bazı durumlarda ise siz her zaman fedakar taraf olmanıza rağmen karşı taraf bunu anlayacak seviyede hayat iradesine sahip olmayabilir. Bu durumda da ayrılma tartışılmaz bir gün mutlaka gerçekleşecektir. İki insan arasındaki sevgi bağını korumak karşılıklı gösterilecek özveri ile mümkün kılınır. Tek taraflı bir özveri bir ilişkiyi ayakta tutmak için yeterli olmaz. Her iki insanında özellikle evli çiftlerin karşılıklı olarak birbirlerine saygıda kusur etmemeleri ve affedici olmaları gerekir. Basit sorunları sürekli gündeme getirerek sadece kendi yaşamınıza zarar verirsiniz. Geçmişte yaşanılmış bir takım hataları sürekli karşınızdaki eşinizin yada sevgilinizin yüzüne vurursanız, bunu adeta bir malzeme olarak devamlı kullanırsanız o halde kendi birlikteliğinize baltayı vuruyorsunuz demektir. Bunun anlamı budur.

Bir aile içine eşler arasında aldatmalar gündeme geldiği zaman bu aldatılan eş için büyük bir acı kaynağına dönüşür. Aldatılan eşlerin ciddi bir psikolojik desteğe ihtiyaçları olabilir çünkü bu basit bir olay değildir. Diğer bir acı yaşatan durum ise eşi tarafından terk edilen, ortada bırakılan insanlar tarafından yaşanır ki bu genellikle erkeğin kadını terk etmesiyle gerçekleşen olaylardır. Aşk acısını yada aldatılmışlığın acısını dindirmek için en güzel çare eşinizin sizi aldatmaması için ona bir bağlama büyüsü yaptırmak bu sorunları yaşamanızı önleyecektir. Bu şekilde eşleri için bağlama vefkleri yaptıran insanlar genellikle mutlu ve huzurlu bir hayat sürerler, kendi yaşamları içinde bu tür kötü hadiselerle karşılaşmazlar. Bu yönden aşk büyüleri bir nevi evliliğinizin garantisi olacaktır.

Bu makalemde sizlere aslında aşk vefklerinden söz etmek istiyorum. Aşk vefkleri sayesinde yaşadığınız aşk acısını dindirmek mümkündür. Bu vefkler sayesinde sizi terk eden sevgilinize tekrar kavuşabilirsiniz. Yine evli çiftler için terk eden eşinizi tekrar kazanmak için bu vefkler kesin çözüm yoludur. Aşk vefkleri ortalama 2 hafta içinde sonuç veriyor. İster evli olun ister bekar olun sevdiğiniz insanın size bağlı kalması için bu vefklerden yardım alabilirsiniz. Böyle bir vefke sahip olan kişiler ömürleri boyunca bir daha aldatılma ve terk edilme korkusu olmadan yaşayabilirler.

2 Yorum

 1. mehmet

  dilden uzak
  gönüle uzak
  gönülden uzak
  kalbe uzak

 2. sinem

  ask vefkleri hakkinda bilgi almak istiyorum

Lütfen bir yorum yazın, yorumlarınız bizim için çok değerli.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.