Eski Sevgiliyi Geri Getirme Duası

Gelin şimdi hep birlikte eski sevdiğimizi nasıl tekrar kazanırız, bunun gerçekleşmesi için hangi geri getirme duası okunur, bu duaları nereden buluruz sorularının cevaplarını öğrenelim. Çoğunuz mutlaka buna benzer sıkıntılı durumları değer verdiğiniz insanlarla yaşamışsınızdır o halde hangi duaları okuyarak eski sevgiliyi geri getirmek mümkün olur bu konuda siz kişisel olarak neler yapabilirsiniz öğrenelim.

İster çok değer verdiğiniz eşiniz için isterse kendi canınızdan fazla sevdiğiniz eski sevgilinizi tekrar kazanmak için aslında çaresiz olmadığınızı söylemek isteriz peki bunu nasıl yapacaksınız? Aslında çeşitli kaynaklarda gördüğünüz oraya yazılan ve diğer kişilerle paylaşılan bu duaların gerçekte bir faydası olur mu? Bize sorarsanız dua özel bir durumdur yani bir kişi dua edersek adeta Allah ile kendisi arasında özel bir bağ kurar işte bu bağın güçlü olması için dua eden kişinin tüm içtenliğini yüreğine katarak yaradan dua etmesi kesinlikle en etkili dua alacaktır. Şöyle bir düşünürseniz bu söylediğimize itiraz etmezsiniz. Bir yerde bir dua örneği alarak onu tekrar etmek suretiyle Allah’a dua ettiğinizi düşünün böyle bir durumda adeta kendinize ait sözlerle değil başkasının sözlerini tekrar ederek yapmış olduğunuz bu isteğin Allah katında ne kadar değerli olduğunu düşünebilirsiniz. Halbuki siz tamamen kendi cümlelerinizle ve duygularınızla bir bütün oluşturacak biçimde dua etmiş olsanız bu amacına daha uygun olur. Bir sözün değerli olması için o sözlerim orjinal olması gerekir çünkü taklit etmek veya başkasının sözlerini papağan gibi tekrar etmek mantıklı olarak orjinali kadar değerli olmayacaktır.

Bu mantıkla yola çıkarsak size burada mucize dualar adı altında bir takım sahte dualar reçeteler vermeyeceğimizi anlamışsınızdır. Çoğu kaynaklarda adeta yemek tarifi verir gibi yazılan ipe sapa gelmez dua örneklerine inanarak sonuç almaya çalışanlar doğal olarak sonuç alamazlar. Bazen bu duaları paylaşanlar o kadar ileri gidiyorlar ki adeta sanki bunu yazanların özel bir garantisi varmış gibi şu duayı okursan 3 günde sevdiğine kavuşursun veya bu duayı 5 gece 4 gündüz okursan kısmetin açılır gibi gerçekle alakası olmayan ifadeler kullanıyorlar. İşin vahim tarafı ise maalesef bu yazılan saçma sapan Arapça yazıları okuyarak bunu tekrar etmekte sorun görmeyen ve bunlara inanan insanların durumudur asıl üzücü tarafı insanların bu sahtekarların paylaştıkları sahte dualara inanıp bunlardan çözüm fayda elde etmeye çalışan insanların olmasıdır. En etkili dua şu saatte bu saate yapılan dualardır demek yine aynı şekilde gerçekle bağdaşmaz çünkü mantıklı olarak düşünürseniz haşa Allah’ın mesai saatimi vardır ki bu saatte okunan dua onun katında hayırlı olmaz gibi bir sonuç elde edilsin. Her saatte ve vakitte yapılan dua Allah katında görülür asıl olan yapılan duanın saatini değil dua edilirken kişinin kurduğu samimi bağdır. Bu bağı kuramayan kişiler sağdan soldan kendileri için hazırlanan bir takım Arapça cümleleri alarak onları anlamadan tekrar etmenin onlara yarar sağlayacağına inanıyorlar. Aslında en güzeli kendi anladığınız dilde dua etmektir  çünkü Allah sizin söylediğinizi zaten anlayacaktır fakat cehalet öylesine öne geçmiştir ki bu cahiller insanlar Allah dilinin Arapça olduğunu düşünerek bilgisizliklerine bu derece anlamsız bir çatı kurmayı başarmışlardır. Dünya üzerinde her yer kutsaldır, her dil Allah’ın dilidir eğer Allah tüm kainatı yaratmışsa o halde her noktanın kutsal olması gerekir. Bilirsiniz biz toplum olarak kendimize kutsal mekanlar yaratmakta çok başarılı bir toplumuz oysa Allah katında her yer kutsaldır. O yüzden duanın nerede ve hangi mekanda yapıldığının bir önemi yoktur yine tekrar ediyoruz önemli olan şekil ve yer değil önemli olan içeriktir.

Peki içerik derken neyi ifade ediyoruz; içerik bir olayın doğallığını, samimiyetini, anlamını ifade eden gerçeklerdir. İşte en etkili dua şudur budur diyenlerin veya şu saate yapıla dua daha hayırlıdır diyenlerin veya şu gün bugün okunan dua çok kabul gören diyen zihniyetlerin söylediklerine inanmayın aslında onlar bunları bilinçli bir şekilde söylemiyorlar. Onlar sadece cahilce daha önce onlara söyleyen cahil hocalardan duydukları masalları size tekrar ediyorlar. İslam dini mantık ve akıl dinidir eğer siz her cahil hocanın söylediklerini veya yazdıklarını dinin birer esası olarak kabul eder ve bunları uygulamaktan bir sakınca görmezseniz o vakit gerçek İslam ve gerçek müslüman niteliklerinden farkında olmayarak uzaklaşmaya çalışırsınız.

Yine farklı bir alan olan vefklerden söz edelim; örneğin eski sevgilinizi geri getirmek için yapılan ak büyüler vardır bazılarınız bu tılsımları terci edebiliyor. Aslında ak büyü dediğimiz yani hayırlı işler için yapılan bu tılsımların dini olarak bir günahı yoktur çünkü burada amaç birine zarar vermek değil tam tersine aranızdaki sevgi bağını kuvvetlendirmek ve mutluluk getirmek için hazırlandıkları için masum tılsımlar sınıfına girerler.

Lütfen bir yorum yazın, yorumlarınız bizim için çok değerli.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.